full screen background image
Peška & Brtna Computer Service s.r.o.

O firmě

Vývojem a distribucí programu CAD/CAM Kovoprog se zabývá firma Peška & Brtna Computer Service s.r.o. se sídlem v Táboře.

První počátky programu Kovoprog sahají před rok 1988, daleko před éru PC. Tehdy ještě ve státním podniku Kovosvit na počítačích Hewlett Packard (HP 30 a HP 45) a Metra Blansko (IT 20) fungoval v BASICu jakýsi předchůdce Kovoprogu.

Další vývojový stupeň nyní již Kovoprogu se datuje k roku 1989 a byl naprogramován v jazyce Pascal.

Peška & Brtna Computer Service s.r.o.

Velkým mezníkem ve vývoji je vznik konsorcia soukromých firem v roce 1990, zabývajících se dál vývojem Kovoprogu soukromou cestou. V tomto roce také vzniká Kovoprog Verze 2 - pro MS DOS, naprogramovaná také ještě v jazyce Pascal. Verze 2.0x znamenala ve své době velmi silný a populární nástroj, který se podařilo rozšířit do mnoha českých firem a který dodnes ještě spousta zákazníků používá. Velká výhoda pro zákazníka spočívala v možnosti psaní vlastních maker v jazyce partprogramu pro speciální technologické požadavky.

Založení firmy Peška & Brtna Computer Service s.r.o.

V roce 1992 vzniká současná podoba firmy - je založena firma Peška & Brtna Computer Service s.r.o. Firmu založili pan Ing. Jiří Peška a pan Ing. Zbyněk Brtna.

1992
1996

Verze 3 CAD/CAM Kovoprog pro MS DOS

V roce 1996 jde na trh nová verze CAD/CAM Kovoprogu - Verze 3 - pro MS DOS, která je už psaná v jazyce C++. Verze 3 měla velmi podobné uživatelské prostředí jako následující verze 4. Za své zhruba 2 roky života se rošířilo poměrně dost instalací, nicméně její uživatelé ve valné většině poté přešli na následnou verzi 4 pro MS Windows.

Pro Windows přichází na trh verze 4.00

Současná verze 4.00 pro Windows přichází na trh v letech 1998 - drátové řezání a v letech 1999-2000 verze třískové obrábění.

1998
2002

Dochází k rozdělení a vypořádání majitelů firmy

V roce 2002 dochází k rozdělení a vypořádání dvou majitelů firmy a pan Peška z firmy odchází. Firma Peška & Brtna Computer Service s.r.o. dál pokračuje pod stejným obchodním názvem.